M. Grecová, Z. Hrdlička

Autor: M. Grecová, Z. Hrdlička

Chemie je všude kolem nás!

2. červen 2014 11:22

Už jste navštívili portál projektu Chemistry Is All Around Us – Network? Je přímo nabitý zajímavými výukovými zdroji, hledá cesty k popularizaci chemie a řeší situaci nejen v Čechách, ale i v různých koutech Evropy. Na portálu můžete najít mimo jiné také zajímavé příspěvky z mezinárodních konferencí, které proběhly např. v Itálii, Bulharsku aj.  Českým partnerem je VŠCHT Praha

V rámci projektu byla vytvořena síť spolupracujících škol, učitelů chemie, odborníků i projektů. Spolupráce přináší mnoho překvapivých okamžiků. Příkladem může být pozvání Lauderových škol na představení celoškolního projektu, které proběhlo v lednu 2014. Během celodenního programu žáci školy představili mimo jiné zajímavé chemické pokusy, plakáty a modely.

Věříme, že projekt pomůže podpořit zájem studentů o chemii. Pokud projekt zaujal i Vás, kontaktujte nás na adrese ciauu@vscht.cz.

Článek vznikl za podpory projektu CIAAN programu EACEA COMENIUS.

Zdroj obrázku (licence: Public Domain Dedication CC0 0.1)