Hana Bartková

Autor: Hana Bartková

Noc vědců 2015 opět na VŠCHT Praha

27. červenec 2015 10:01

Letos stejně jako v předchozích letech se i VŠCHT Praha připojuje k celoevropské Noci vědců, která se připojila k Mezinárodnímu roku světla a světelných technologií vyhlášenému OSN.

Na VŠCHT Praha se opět můžete těšit na množství zajímavých experimentů, přednášek a diskuzí, při nichž se nejen dozvíte něco zajímavého a nového, ale zároveň se i pobavíte.

Hlavním témata letošní přehlídky na VŠCHT Praha je Budiž noc a budiž světlo!  Na populárně naučných přednáškách, které začínají každou celou hodinu od 17 do 21 hodin, se návštěvníci dozvědí, kde všude v běžném životě se mohou potkat s chemo- či fotoluminiscencí (a co to vlastně je) a další zajímavosti ze světa chemie. Ti nejmladší si u stánku našeho dětského koutku „Zkumavka“  budou moci vyrobit dárek Pro všechny věkové kategorie jsou připraveny drobné dárky, ti starší ochutnají naše vlastní pivo Lachout, protože uvařit dobré pivo je věda!

Noc vědců je tradiční celoevropskou akcí, při níže se čtvrtý zářijový pátek otevírají pracoviště různých vědeckých institucí, laboratoří i vysokých škol. Studenti i vědci přibližují návštěvníkům vědu z populárnější stránky, ukazují, kde její výsledky pomáhají a dávají lidem „z ulice“ možnost popovídat si s vědci samotnými.

Akce je určena všem bez rozdílu věku a vstup na akci je zdarma.

Věříme, že vás pro vědu nadchneme stejně, jako v předchozích letech!

Více na www.noc-vedcu.cz