Noc vědců 2019 s tématem šetrně k planetě.

Noc vědců: šetrně k planetě

26. září 2019 13:08

Během Noci vědců se v poslední zářijový pátek tradičně otevírají evropská vědecká pracoviště, výzkumné laboratoře, muzea, hvězdárny i vysoké a střední školy, aby přiblížily vědu a práci vědce široké veřejnosti a představily ji jako součást života každého člověka. Naše škola se stejně jako každý rok k akci připojuje.

V pátek 27. září od 17:00 do 22:00 hodin budou v budově B vítat malé i velké návštěvníky studenti a zaměstnanci školy se svým vědeckým, popularizačním a zábavným programem. Tématem letošního ročníku je „Šetrně k planetě“ a tak rádi přiblížíme návštěvníkům, že chemie není škodlivá, ale naopak může být k okolí velice nápomocná.

Přijďte si ušít pytlík z látek, které už neslouží svému původnímu účelu, získat parádní kousek do domácnosti v Chemickém second handu, poslechnout si zajímavé přednášky, projít budovu A v rámci Divadelních prohlídek, navštívit zastávky zaměřené na vodu, oheň, vodíkové technologie, matematiku či pivo, vyrobit si recyklovaný papír nebo masti a lektvary, dozvědět se něco nového v Chemické poradně, zopakovat první pomoc, tvořit do „Světelné dílničky“ či vyrábět u „Dětského koutku Zkumavka“.

Koordinátory celorepublikové akce jsou Ostravská univerzita a VŠB – Technická univerzita Ostrava a program bude letos na více než 100 místech celého Česka.

Na webu nocvedcu.cz najdete podrobný program aktivit nejen naší školy, ale i přehlednou mapu se všemi místy a nabídkou dalších vystavovatelů. Pokud chcete navštívit i jiné instituce, doporučujeme vám stáhnout si aplikaci, která vás navede.

Více na nocvedcu.cz a facebook.com/nocvedcuoficial.