Naše fotosoutěž jde do finiše

6. listopad 2013 13:34

Fotosoutěž Chemie je cool!, jejíž čtvrtý ročník letos pořádá VŠCHT Praha, právě finišuje. Všichni, kdo chtějí získat šanci umístit své fotografie do nástěnného kalendáře, mají šanci už jen do 1. listopadu. Soutěž je určena mladým lidem od 15 do 22 let a klade si za cíl ukázat chemii v životě kolem nás pozitivním pohledem. Došlé snímky vyhodnocuje odborná porota a vítězové obou kategorií (15 – 18 let a 19 – 22 let) získávají fotoaparát od firmy Olympus, která je generálním partnerem soutěže. Vyhlášení vítězů probíhá slavnostně vždy v lednu na VŠCHT. 

4. ročník fotografické soutěže Chemie je cool!

Chemie nás obklopuje na každém kroku, chemické procesy probíhají neustále i v našem těle.  Zkuste se zamyslet, když večer uléháte, co všechno kolem vás existuje právě díky chemii.

Podívejte se na svět kolem sebe hledáčkem fotoaparátu a pokuste se zachytit chemii kolem sebe jinak. Jako pomocníka, který má kladný vliv na život kolem nás, jako vědu, díky níž nejen pijeme čistou vodu, jezdíme moderními automobily, ale díky které vznikají například sýry, mléčné výrobky, salámy, nakládané okurky či zelí, ale i naše šperky, boty i oblečení.

Prostě chemie je všude – stačí zmáčknout spoušť!

Soutěž je i v letošním roce rozdělena do dvou kategorií:
1. od 15 do 18 let
2. od 18 do 22 let

Své snímky pošlete v nejlepším rozlišení, které umožňuje váš fotoaparát, do 31. prosince 2013 na adresu fotosoutez@vscht.cz . Snímky musí být označeny krátkým popiskem a doplněny vyplněnou přihláškou. Každý autor má právo poslat do soutěže celkem 5 snímků, další budou vyřazeny.
Kdo chce mít své snímky v kalendáři, který ze soutěže VŠCHT Praha opět vydá, musí je poslat nejpozději do začátku listopadu kvůli přípravě do tiskárny.

Soutěž je jako v předcházejících letech rozdělena do tří kol:
1. kolo – únor, březen, duben, květen
2. kolo – červen, červenec, srpen
3. kolo – září, říjen, listopad, prosinec

Na celkové vítěze v obou kategoriích čekají fotoaparáty firmy Olympus, která je opět generálním partnerem naší soutěže.